Skan wewnątrzustny połączony ze skanem twarzy – przyszłość stomatologii

Współczesna stomatologia coraz częściej sięga po zaawansowane technologie, aby zwiększyć niezawodność pracy dentystów. Jednym z takich rozwiązań jest integracja skanerów wewnątrzustnych z technologią skanowania twarzy.

Połączenie dwóch urządzeń CAD CAM pozwala na pełniejsze wdrożenie metod diagnostycznych, znacząco zmieniając podejście do leczenia stomatologicznego.

Efektem pracy skanerów wysokiej rozdzielczości, jest cyfrowy wycisk zębów, dokładny i drobiazgowy jak nigdy dotąd. Program do obsługi skanera 3D Shining znacznie ułatwia operowanie urządzeniem, co przekłada się na cały proces leczenia. 

◾Jak łączyć pracę obu urządzeń?
◾Czy wszystkie skany trzeba pobrać na jednej wizycie? 
◾Dlaczego warto wykorzystywać oba typy skanerów stomatologicznych?

W tym artykule rozwiewamy wątpliwości. ⬇️

Skaner wewnątrzustny i skaner twarzy

Wśród innowacyjnych rozwiązań wyróżnia się duet skanerów stomatologicznych Shining 3D: Aoralscan 3 i MetiSmile

Intraoralny skaner Aoralscan 3 umożliwia szybkie i dokładne pozyskiwanie cyfrowych wycisków zębów, podczas gdy MetiSmile za pomocą skanu całej twarzy koordynuje wnikliwe planowanie leczenia.

W jaki sposób działa skaner MetiSmile?

Stosunkowo nowy na rynku stomatologicznym, stworzony przez firmę Shining 3D skaner twarzy jest projektem dedykowanym dentystom. Urządzenie powstało w odpowiedzi na potrzeby nowoczesnej stomatologii.

Wykorzystanie MetiSmile prowadzi do skutecznego i prawidłowego zaprojektowania cyfrowego uśmiechu przestrzennego.

button poznaj działanie oprogramowania cad cam

Proces diagnozowania usprawniony jest o możliwość tworzenia symulacji ortodontycznych oraz o funkcję dopasowania skanów twarzy do skanów wewnątrzustnych. 

5 najważniejszych zalet Shining 3D - połączenie pracy Aoralscan 3 i MetiSmile

Aoralscan 3

Lekki, ergonomiczny skaner wewnątrzustny marki Shining 3D działa bardzo szybko i nie wymaga bezpośredniego kontaktu z zębami. Cały proces skanowania zębów odbywa się maksymalnie w kilka minut. 

MetiSmile

Innowacja w postaci skanera twarzy, umożliwia pobieranie danych z zewnętrznej strony szczęki. Przechwytywanie obrazów odbywa się równie szybko, co w przypadku skanera wewnątrzustnego.

Dentysta, skanując ząb po zębie, tworzy trójwymiarowy model jamy ustnej, który pojawia się na ekranie komputera w czasie rzeczywistym.

MetiSmile wyposażono w czułą kamerę głębi, pozwalającą wykonać zdjęcia twarzy z wielu kątów naraz. Skaner pobiera dane w sposób stały (nieruchomy) i ręczny. 

Poznaj szczegóły budowy skanera wewnątrzustnego
Kluczowe innowacje w skanerze twarzy MetiSmile

Łączenie skanów

Mając gotowe i dokładne skany, dentysta może nałożyć obie projekcje na siebie, w celu porównania ich. Wirtualne modele struktur jamy ustnej i twarzy dają pełny obraz stanu uzębienia i kształtu twarzy pacjenta. 

Połączone skany umożliwiają ocenę dokładności modeli 3D oraz wskazują, czy konieczne jest dodatkowe skanowanie konkretnych elementów uzębienia. 

ikonka cytat

Wykonanie dodatkowych zdjęć jest szybkie i bezbolesne, dlatego wprowadzenie niezbędnych poprawek do wirtualnego modelu nie zakłóca przebiegu całego procesu leczenia.

Obsługa skanera jest intuicyjna, przez co podczas badania dentysta całą swoją uwagę skupia na pacjencie.

UMÓW BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ

Integracja w jednym ekosystemie

Skanery Aoralscan 3 i MetiSmile działają w jednym zintegrowanym ekosystemie. Dzięki temu, dane uzyskane z obu urządzeń CAD CAM mogą być łatwo połączone i przetwarzane w obrębie jednej platformy. 

Umożliwia to płynną integrację skanów wewnątrzustnych z trójwymiarowymi obrazami twarzy, co fundamentalnie usprawnia procedury diagnostyczne i ustalanie planu leczenia. Wspólne oprogramowanie pozwala na harmonijną współpracę obu skanerów, podnosząc efektywność planowania i wdrożenia leczenia.

Jak łączyć pracę obu urządzeń?

Aby efektywnie łączyć pracę skanera wewnątrzustnego i skanera twarzy, należy postępować według następujących kroków:

  • Skanowanie wewnątrzustne: Najpierw użyj Aoralscan 3 do uzyskania precyzyjnych cyfrowych wycisków zębów. Na tym etapie uzyskasz szybkie i dokładne skany, wykorzystując minimalną ilość czasu.
  • Skanowanie twarzy: Następnie użyj MetiSmile do skanowania twarzy pacjenta. Pozyskane obrazy twarzy w trójwymiarze o wysokiej drobiazgowości, mogą zostać od razu dopasowane do skanów wewnątrzustnych.
  • Integracja danych: Po uzyskaniu danych z obu urządzeń, są one integrowane w celu dokładnego rozplanowania leczenia. Dopasowanie skanów twarzy do skanów wewnątrzustnych, poprowadzi do precyzyjnego zaprojektowania cyfrowego uśmiechu przestrzennego.
  • Symulacja ortodontyczna: Wykorzystaj funkcje symulacji ortodontycznej, aby zaplanować i przewidzieć efekty leczenia. To pozwoli na tworzenie spersonalizowanych planów terapeutycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Połączenie urządzeń CAD CAM – korzyści

Integracja skanera wewnątrzustnego ze skanerem twarzy w stomatologii przynosi szereg korzyści, które znacznie zmieniają nowoczesną praktykę stomatologiczną.

funkcje Shining 3D - połączenie pracy Aoralscan 3 i MetiSmile

Przełom w diagnostyce i leczeniu stomatologicznym

Integracja tych technologii w stomatologii prowadzi do bardziej precyzyjnych, efektywnych i komfortowych procedur, jednocześnie poprawiając komunikację z pacjentem i optymalizując pracę zespołu medycznego.

Technologia 3D w stomatologii to prawdziwe osiągnięcie, które odmienia sposób, w jaki dentyści diagnozują i leczą swoich pacjentów. Dzięki dedykowanym stomatologii skanerom 3D, możliwe jest precyzyjne odwzorowanie zarysu jamy ustnej i struktur twarzowych pacjenta. 

Stosowanie urządzeń razem przekształca konwencjonalne metody pracy, wprowadzając wyjątkową trafność diagnozy i efektywność leczenia.

Wyposażonie skanerów 3D w innowacyjne technologie

✔️ Ta zaawansowana technologia znacząco skraca czas trwania procedur, zwiększa ich dokładność i niezaprzeczalnie podnosi komfort pacjentów, stając się integralnym elementem współczesnej stomatologii.

✔️ Połączenie skanera wewnątrzustnego ze skanerem twarzy pozwala na indywidualne podejście do leczenia, integrując szczegółowe dane anatomiczne jamy ustnej z drobiazgowymi informacjami o morfologii twarzy.

✔️ Taka synergia technologii nie tylko usprawnia proces diagnostyczny, ale również poprawia estetykę i funkcjonalność końcowych rezultatów leczenia, co przynosi wymierne korzyści lekarzom i pacjentom.

Platforma chmurowa Dental Cloud

Shining 3D Dental Cloud pełni rolę dysku – jest to platforma dedykowana sprzętom Shining. Dzięki niej, wykonane prace i dane są przechowywane, udostępniane i zarządzane w jednym miejscu. 

Program do obsługi skanera stomatologicznego pozwala na szybkie i łatwe segregowanie danych, zdjęć, skanów i dokumentów. Lekarze dentyści, dzięki systemowi chmurowemu mają łatwy dostęp do wszystkich zebranych danych i badań, w dowolnym czasie niezależnie od miejsca. Chmura kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami Shining 3D, przeznaczona jest do płynnej wymiany informacji, co z kolei usprawnia proces diagnostyczno-terapeutyczny.

Shining 3D - połączenie pracy Aoralscan 3 i MetiSmile Formularz kontaktowy

Marka Shining 3D: Historia, misja, wizja i główne osiągnięcia

Shining 3D Dental, renomowana firma założona w 2004 roku, zdobyła międzynarodowe uznanie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym.

Misją firmy jest poprawa jakości opieki zdrowotnej poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii skanowania, a jej wizją – dążenie do uzyskania pozycji lidera w dziedzinie technologii 3D. Na przestrzeni lat, Shining 3D zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia za swoje produkty, w tym za skanery Aoralscan 3 i MetiSmile, które są cenione przez specjalistów za ich dokładność i niezawodność.

Dzięki skanowaniu zębów za pomocą skanera wysokiej rozdzielczości, możliwe jest dokonanie oceny wycisku od razu, bez konieczności powtarzania badania. Skracając czas wizyt do minimum, dentyści mogą zwiększyć ilość wizyt w ciągu dnia. Cyfrowy wycisk zębów to fundament dokładnych modeli, a dzięki innowacjom takim jak skaner 3D, stomatologia przestaje zniechęcać pacjentów do odbywania regularnych wizyt.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.