Zaawansowana budowa, ergonomiczna konstrukcja oraz użycie wysokiej klasy materiałów do produkcji urządzenia, to tylko część zalet, jakimi wyróżnia się ultranowoczesny, bezprzewodowy skaner wewnątrzustny Aoralscan 3.

Technologia 3D w protetyce i ortodoncji – skaner wewnątrzustny – co warto wiedzieć o jego budowie?

Wbudowany system optyczny wykorzystuje najnowsze technologie w dziedzinie przetwarzania obrazów. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie skanów, które najlepiej odwzorowują wnętrze jamy ustnej. Technologiczne usprawnienia CAD CAM i intuicyjny interfejs użytkownika, eliminują konieczność stosowania tradycyjnych wycisków i łyżek wyciskowych. Udoskonalają one proces planowania i realizacji prac:

  • diagnostycznych,
  • protetycznych,
  • ortodontycznych.
 

Budowa skanera wewnątrzustnego

Skanery wewnątrzustne zostały zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze, a ich kształt sprzyjał wygodnemu trzymaniu. Ergonomiczny design ułatwia przeprowadzenie precyzyjnego skanowania.

Shining 3D, waży zaledwie 240 g, co dodatkowo nie obciąża nadgarstka stomatologa.

Skaner wewnątrzustny to urządzenie o wymiarach 285 mm x 33 mm x 46 mm, umożliwiające łatwe manewrowanie w jamie ustnej pacjenta. Urządzenie wyróżnia się na rynku stomatologicznym, oferując wygodę i precyzję w codziennej pracy klinicznej.

Budowa skanera wewnątrzustnego banner

Materiały

Skaner wewnątrzustny Aoralscan 3 jest wykonany z wielu materiałów. Są to m.in. tworzywa, metal i komponenty elektroniczne, czy materiały piankowe, mające za zadanie amortyzować części wewnętrzne. Soczewka natomiast jest wykorzystywana w elementach optycznych.

Obudowa

Korpus skanera wewnątrzustnego wykonany jest z lekkiego i wytrzymałego kompozytu, zapewniając trwałość i wygodę użytkowania.

Końcówki skanujące

Można je sterylizować w autoklawie do 100 razy. Dostępne są dwie wielkości końcówek – standardowa i mini (do skanowania dorosłych i dzieci).

Stosowanie skanera wewnątrzustnego znacznie poprawia jakość pracy. Wysoko wydajne, wytrzymałe materiały gwarantują odporność na wysokie temperatury. Ma to fundamentalne znaczenie przy długim użytkowaniu skanera. Kompozyty dobrano przez wzgląd na ich właściwości mechaniczne, chemiczne oraz biokompatybilność, co jest szczególnie ważną cechą skanera.

skaner wewnątrzustny dentystyczny budowa banner

Zgodność z normami i testy

Proces produkcji i testowania jest zgodny z zasadami Dobrej Praktyki Laboratoryjnej (GLP) oraz wymaganiami ISO/IEC 17025:2017. Każdy skaner przechodzi rygorystyczne testy jakości, w tym testy biokompatybilności, takie jak testy na cytotoksyczność oraz podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej. 

Z uwagi na to, do czego służy i w jakim środowisku pracuje (chodzi o styczność końcówek ze skórą i śluzówką w jamie ustnej), urządzenie jest sterylizowane parowo, by zapewnić jego czystość przed użyciem.

Technologia – cyfrowy wycisk

Skaner wykorzystuje nowatorskie rozwiązania, aby dostarczyć najwyższej jakości wycisk cyfrowy.

Ma to znamienny wpływ na dokładność diagnostyki i planowania leczenia w protetyce i implantologii. Technologia zapobiegająca parowaniu oraz dynamiczny wskaźnik LED ułatwiają codzienną pracę kliniczną, zapewniając jednocześnie wysoką jakość i niezawodność.

Czas skanowania pełnego łuku został skrócony, co sprawia, że monitorowanie postępów leczenia jest znacznie bardziej komfortowe dla pacjentów.

Uzyskane skany można wysyłać w formacie STL do dowolnej pracowni protetycznej, co umożliwia szybkie przygotowanie planu leczenia i dopasowanie do potrzeb pacjenta.

Zalety budowy i konstrukcji

  • Zintegrowany automatyczny system zapobiegający parowaniu końcówek skanujących zapewnia wyraźny obraz podczas skanowania.
  • Wskaźnik LED informuje o statusie skanera, ułatwiając jego obsługę i zwiększając efektywność pracy.
  • Możliwość sterowania skanerem za pomocą ruchu pozwala na minimalizację kontaktu z komputerem.
  • Umożliwia łatwe i szybkie rozpoczęcie, zatrzymanie skanowania za pomocą jednego przycisku.
skaner banner 2

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Proces ten rozpoczyna się od omówienia oczekiwań, oceny uzębienia oraz wykonania zdjęć twarzy i uśmiechu. Cyfrowe skanowanie to drugi etap cyfrowego projektowania uśmiechu. Polega on na zeskanowaniu zębów i dziąseł w celu uzyskania pełnego obrazu 3D. Po nim następuje stworzenie modelu uzębienia i symulacji leczenia w symulacji CAD.

Kolejny etap to rozpoczęcie projektowania nowego uśmiechu w oprogramowaniu oraz pierwsze modyfikacje. Taki projekt prezentowany jest pacjentowi, i – w razie potrzeby – nanoszone są na niego poprawki. W przedostatnim etapie wykonywane są prace protetyczne. Na końcu procesu następuje finalizacja prac nad nowym uśmiechem.

UMÓW BEZPŁATNĄ PREZENTACJĘ

Głębia skanowania

Skaner stomatologiczny wewnątrzustny posiada możliwość skanowania w zakresie od -2 mm do 20 mm. Dzięki temu dentysta może dokładnie odwzorować różne struktury jamy ustnej.

technologia światła strukturalnego banner

Nowoczesne algorytmy i mechanizmy obrazowania głowicy skanującej pozwalają na szybkie i dokładne skanowanie cyfrowe, gwarantując o 30% bardziej precyzyjne obrazy niż w poprzednich modelach skanerów.

Nowa wersja skanera znacznie skraca czas potrzebny na uzyskanie dokładnych obrazów.

Skaner stomatologiczny i korzyści z jego stosowania

1. Zaawansowana technologia 3D i dokładna analiza stanu uzębienia pacjenta, pozwala na lepsze dopasowanie protez, licówek i innych wyrobów dentystycznych.

2. Tradycyjne metody odlewania wycisków wiążą się z dyskomfortem, podczas gdy skanowanie wewnątrzustne jest szybkie, bezbolesne i nieinwazyjne.

3. Zaawansowane oprogramowanie umożliwia estetyczne wykonanie koron, licówek i implantów, zwiększając satysfakcję pacjentów z efektów leczenia.

4. Technologia precyzyjnych obrazów 3D umożliwia wykonanie wirtualnego wycisku, co skraca czas wizyt. Wizualizacja 3D pozwala lepiej planować leczenie i tworzyć nakładki.

Dzięki projekcji jamy ustnej na ekranie komputera łatwiej omówić diagnozę i zwiększyć akceptowalność leczenia.

Wykorzystanie skanerów wewnątrzustnych w codziennej praktyce to krok w stronę precyzyjnej i komfortowej nowoczesnej stomatologii, który przynosi wymierne korzyści zarówno dla specjalistów, jak i pacjentów.

Formularz kontaktowy Budowa skanera - poznaj połączenie sterylności z technologią
<script>

Obraz jamy ustnej: struktury anatomiczne i zgryz

Skaner wewnątrzustny pozwala na dokładną projekcję 3D. Wysokiej jakości, bardzo dokładne urządzenie jest w stanie odwzorować całą jamę ustną tak, by na ekranie komputera stopniowo rysował się model 3D. 

Każdy detal, każda krawędź zęba oraz kształt dziąseł, są wiernie oddane dzięki szczególnie czułej soczewce głębi. Skany zgryzu muszą być jak najbardziej drobiazgowe, by wszelkie elementy protetyczne pasowały ze stuprocentową dokładnością do struktur anatomicznych pacjenta.  

Kilkadziesiąt sekund do cyfrowego obrazu jamy ustnej na ekranie komputera

Wśród dostępnych na polskim rynku urządzeń, model skanera Aoralscan 3 wprowadza nowe, wyższe standardy w zakresie cyfrowych wycisków. Aby zrozumieć, jak działa skaner wewnątrzustny, warto zapoznać się szerzej z jego zaawansowanym systemem optycznym i przełomową budową.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.