Skaner twarzy 3D MetiSmile: nowoczesna technologia skanowania i rozpoznawania w diagnostyce

Nowoczesny skaner twarzy modernizuje współczesną diagnostykę dentystyczną. Dzięki zaawansowanym procedurom skanowania 3D, model ten pozwala na uzyskiwanie cyfrowych, trójwymiarowych obrazów twarzy. To istotnie poprawia trafność diagnozy oraz opracowywanie planu leczenia w konkretnych dziedzinach.

Oprogramowanie używane przez skaner jest intuicyjne, mimo dużego stopnia zaawansowania technologicznego.

Umożliwia ono stomatologom wydajne i szczegółowe przechwytywanie obrazu, a pacjentom zapewnia komfort i redukcję stresu względem tradycyjnych metod wycisków. Przełomowa rola skanera twarzy ułatwia pracę lekarzom i doskonali standardy w opiece stomatologicznej.

nowoczesna technologia skanowania

Nowoczesny skaner twarzy 3D MetiSmile – oprogramowanie

System, w którym pracuje skaner twarzy od Shining 3D, oferuje unowocześnione, zaawansowane funkcje wspomagające diagnostykę i opracowywanie planu leczenia w każdym przypadku. 

Główne cechy programu

Szybkie skanowanie: możliwość przechwycenia danych twarzy w zaledwie 10 sekund jest możliwe dzięki trzem czułym kamerom: kamerze głębi i kamerze tekstury o rozdzielczości 5.0 MP, co zapewnia precyzję obrazów z dokładnością do 50 mikrometrów.

Duża wygoda: proces przechwytywania obrazu jest nieinwazyjny i bezbolesny, co znacząco podnosi komfort pacjentów w porównaniu z tradycyjnymi metodami wycisków. Cała procedura trwa zaledwie kilka sekund, minimalizując czas spędzony na fotelu.​

Intuicyjne oprogramowanie: interfejs urządzenia jest przyjazny dla użytkownika i oferuje funkcje takie jak śledzenie trajektorii żuchwy, pomiar i porównanie cech twarzy oraz integrację danych z systemem DICOM, co umożliwia tworzenie wirtualnych pacjentów.

nowoczesna technologia rozpoznawania w diagnostyce
  • Wysoka jakość tekstury: kamera tekstury w urządzeniu dokładnie rejestruje i odwzorowuje kolory twarzy, co sprawia, że obrazy są niezwykle realistyczne i szczegółowe.
  • Symulacja leczenia ortodontycznego: funkcja ta pozwala na wizualizację zmian przed i po leczeniu, co pomaga obrazowo przedstawić cały plan leczenia pacjentom.
  • Automatyczne dopasowanie danych: skaner umożliwia natychmiastowe dopasowanie danych skanowania twarzy do plików wewnątrzustnych, co pozwala na stworzenie szczegółowych modeli 3D twarzy. Ułatwia to precyzyjne przygotowanie planu leczenia.

Formaty plików

Oprogramowanie jest intuicyjne, gwarantuje eksport danych w formatach STL, OBJ, PLY i oferuje automatyczną regulację jasności oraz technologię bez błysków.

Współpraca ze skanerem wewnątrzustnym

Skaner twarzy MetiSmile doskonale współpracuje ze skanerami wewnątrzustnymi od Shining 3D. To znacząco podnosi jakość diagnostyki w gabinecie stomatologicznym, który korzysta z wielu urządzeń CAD CAM. Kompatybilność skanera twarzy z innymi urządzeniami zapewnia łatwą integrację w pracy dentysty.

Prosta obsługa systemu i jego intuicyjność umożliwiają szybkie opanowanie skanera przez personel. Dzięki temu, w krótkim czasie od zakupu można zacząć użytkować skaner.

Skaner nie tylko uzupełnia dotychczasowe badania o nowe możliwości, ale także otwiera drzwi do zaawansowanych technik diagnostycznych, wzbogacając ofertę gabinetu.

co wpływa na skanowanie wewnątrzustne i cyfrowy wycisk 3D

Zastosowanie skanera zewnątrzustnego

MetiSmile to pierwszy skaner twarzy opracowany jako odpowiedź na rosnące potrzeby dentystów. Wyprodukowany przez Shining 3D skaner umożliwia pobranie trójwymiarowego obrazu twarzy pacjenta. Dzięki integracji z ekosystemem Shining 3D, skaner bezproblemowo współpracuje z narzędziami CAD i skanami 3D ze skanerów wewnątrzustnych.

precyzyjne projektowanie uzupełnień protetycznych

Leczenie protetyczne

W tym przypadku, integracja obu skanerów umożliwia uzyskanie precyzyjnych modeli 3D zarówno twarzy, jak i wnętrza jamy ustnej. Skaner wewnątrzustny dokładnie rejestruje strukturę zębów i dziąseł, co pozwala na stworzenie idealnie dopasowanych koron, mostów i protez

Połączenie danych uzyskanych z obu urządzeń umożliwia jeszcze lepsze odwzorowanie uśmiechu pacjenta. Daje to pełny obraz jamy ustnej i twarzy.

Ortodoncja 

Współpraca obu typów skanerów jest kluczowa dla skutecznego leczenia. Wewnątrzustny skaner dostarcza szczegółowych danych o położeniu zębów, które w połączeniu z trójwymiarowym modelem twarzy pozwalają ortodoncie na dokładne planowanie ruchów zębów i symulację końcowych efektów.

Wizualizacja przed i po pomaga pacjentom lepiej zrozumieć sam proces leczenia i oczekiwane rezultaty. Przez to też zwiększa się poziom zaufania do dentysty, co z kolei prowadzi do szybszej akceptacji planu leczenia.

Implantologia

Implantologia wykorzystuje oba typy urządzeń do precyzyjnego planowania i umieszczania wypełnień. Minimalizuje to ryzyko powikłań i zapewnia lepsze, estetyczne i funkcjonalne wyniki.

podgląd zmian, jakie zajdą w obrębie całej szczęki

Skanery wewnątrzustne oznaczają miejsce, gdzie mają być wstawione implanty, a dane te są integrowane z trójwymiarowym modelem twarzy. 

Wizualizacje uzyskane poprzez nakładanie na siebie skanów, umożliwiają lepsze zaplanowanie położenia implantów w kontekście całej twarzy pacjenta.

metismile rozpakowanie

Najbardziej zyskujące dziedziny stomatologii

Na połączeniu pracy obu skanerów najbardziej zyskują ortodoncja, protetyka, chirurgia szczękowa i implantologia. Integracja tych technologii umożliwia kompleksowe podejście do planowania i przeprowadzania leczenia, zwiększając jego skuteczność. Dentystom pozwala to na bardziej efektywną pracę, a pacjentom oferuje najwyższy standard opieki stomatologicznej.

Wysoki komfort dla pacjenta 

Proces skanowania jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, co eliminuje dyskomfort związany z tradycyjnymi metodami pobierania wycisków.

Szybkość skanowania, która trwa zaledwie kilka sekund, minimalizuje czas spędzony na fotelu stomatologicznym. Dodatkowo, szczegółowe zdjęcia twarzy oraz zębów umożliwiają dokładniejsze planowanie leczenia, co przekłada się na pewniejsze i bardziej przewidywalne wyniki. Dzięki temu pacjent może liczyć na bezbolesne i pewne leczenie.

działanie metismile w praktyce

Niezwykła innowacja dla wszystkich stomatologów

Skaner twarzy 3D sam w sobie jest innowacyjnym rozwiązaniem i technologią dla stomatologów, gwarantującą odwzorowanie trójwymiarowego obrazu twarzy. Ta technologia pozwala na lepsze zrozumienie anatomicznych uwarunkowań, co jest kluczowe dla planowania leczenia i diagnozy.

Dzięki drobiazgowym zdjęciom twarzy, dentysta może lepiej przewidywać wyniki leczenia, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo procedur. Dodatkowo, wysoka jakość skanów poprawia komunikację z pacjentem, umożliwiając wizualizację planowanych rezultatów.

Formularz kontaktowy - Skaner twarzy w nowoczesnej diagnostyce

Cyfrowe ułatwienie pracy

Skaner zewnątrzustny znacząco ułatwia pracę w gabinecie dzięki kilku kluczowym funkcjom. Po pierwsze, pozwala na szybkie i precyzyjne uzyskanie trójwymiarowych zdjęć twarzy pacjenta, skracając czas diagnostyki i cały proces terapii. 

przeczytaj więcej na blogu

Po drugie, zintegrowane oprogramowanie umożliwia łatwe nakładanie na siebie skanów twarzy i obrazów wewnątrzustnych, zapewniając pełny obraz sytuacji klinicznej. To z kolei poprawia precyzję leczenia, minimalizuje błędy i zwiększa efektywność pracy dentysty. Dzięki temu, skaner twarzy gwarantuje lepszą organizację pracy i całościowo podnosi jakość usług stomatologicznych.

Masz pytanie? Wypełnij formularz

Istotną korzyścią ze stosowania innowacyjnej metody pozyskiwania obrazów 3D jest możliwość monitorowania stanu uzębienia i przeprowadzanie analiz twarzy. Skanowanie twarzy umożliwia stomatologom i ortodontom na pobranie trójwymiarowego obrazu, co pozwala na precyzyjne planowanie leczenia. Dzięki możliwości bezproblemowego zintegrowania skanera z obecnymi narzędziami w gabinecie, praca staje się bardziej efektywna. 

Skaner MetiSmile oferuje najniższy poziom trudności w użyciu, co skraca czas nauki. Łatwość użycia i integracja z innymi narzędziami znacząco podnoszą standardy opieki stomatologicznej. 

Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.