Używany sprzęt stomatologiczny zyskuje na popularności, oferując liczne korzyści w znacznie niższej cenie niż nowy sprzęt.

W czasach, gdy redukcja kosztów jest kluczowa, decyzja o wysokiej jakości używanym sprzęcie staje się rozsądnym wyborem. Zakup używanego sprzętu stomatologicznego pozwala na znaczne oszczędności finansowe, jednocześnie zapewniając wydajność i niezawodność porównywalną z nowymi urządzeniami.

Dlaczego warto kupić używany sprzęt stomatologiczny?

Podstawowe zalety wiążące się z zakupem sprzętu z rynku wtórnego jest jego cena oraz – wbrew pozorom – jego wysoka jakość.

Zalety związane z kosztami: Używany sprzęt jest znacznie tańszy od nowego, co wiąże się z oszczędnością.

Zalety związane z jakością: Wszystkie urządzenia przechodzą rygorystyczne testy i przeglądy techniczne, posiadają certyfikaty i gwarancje, co zapewnia ich niezawodność.

skanery wewnątrzustne używane

Rodzaje dostępnego używanego sprzętu

Optident oferuje szeroki wybór używanego sprzętu stomatologicznego, między innymi z kategorii takich jak:

Proces zakupu używanego sprzętu z Optident

Proces zakupu używanego sprzętu na Optident jest prosty i przejrzysty. Sprzęty podzielone są na kategorie, a każdy z produktów posiada szeroki opis i dokładne specyfikacje techniczne. Strona oferuje łatwą procedurę zakupu online i różne metody płatności.

Serwis i wsparcie techniczne

Optident zapewnia kompleksowy serwis zdalny i stacjonarny, instrukcje montażowe oraz testy i przeglądy RTG. Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie techniczne.

Korzyści z zakupu używanego sprzętu

Recykling sprzętu medycznego ogranicza ilość odpadów elektronicznych, co jest istotne w kontekście globalnych działań proekologicznych. Używanie ponownie certyfikowanych urządzeń zmniejsza potrzebę produkcji nowych, co redukuje zużycie surowców i energii. W branży stomatologicznej, która generuje znaczną ilość odpadów, takie działania są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju.

kamera wewnątrzustna cs 2100 używana

Obecnie, restrykcje związane z czystością w gabinecie i wymagania sprzętowe, są bardzo wysokie. Jednak znaczna część sprzętów dentystycznych z rynku wtórnego jest w pełni funkcjonalna. 

Skanery, tomografy i inne urządzenia, trafiają do ponownej sprzedaży wbrew pozorom nie ze względu na małą usterkę czy brak kilku funkcjonalności.

Pamiętajmy, że jest to sprzęt specjalistyczny, profesjonalny i przeznaczony do skomplikowanych badań czy zabiegów. Żaden dentysta nie może pozwolić sobie na montaż urządzenia wadliwego lub takiego, któremu brakuje kluczowych funkcji. 

Powody, przez które sprzęt zostaje oddany/ odsprzedany do recyklingu, to między innymi zakup zamiennika.

pantomograf cs 8100 używany

Szkolenia i wsparcie dla klientów

Firma oferuje specjalistyczne szkolenia, uczestnictwo w kongresach i wydarzeniach branżowych, co zapewnia stały rozwój wiedzy i umiejętności klientów.

Inwestycja w używany sprzęt stomatologiczny to rozsądny wybór, łączący oszczędności z wysoką jakością. Optident jako zaufany dostawca, gwarantuje niezawodność i wsparcie na każdym etapie zakupu.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.