Obecnie, coraz większa ilość gabinetów dentystycznych jest zaopatrzona w skanery wewnątrzustne i inne urządzenia CAD CAM. Innowacyjne przyrządy z tej kategorii zostały zaprojektowane jako odpowiedź na rosnące potrzeby branży. Funkcje skanerów znacznie wykraczają daleko poza możliwości tradycyjnych wycisków.

Kluczowe zalety skanerów

Cyfrowy wycisk zębów, wykonany za pomocą skanera, jest nie tylko szybszy i dokładniejszy, ale i znacznie bardziej komfortowy dla pacjenta.

Korzystanie ze skanera wewnątrzustnego na co dzień pozwala na bardziej precyzyjne i szybsze stawianie diagnozy, co w efekcie skraca czas leczenia.

Współcześni pacjenci są o wiele bardziej świadomi niż 15-20 lat temu i coraz częściej wybierają gabinety, które stosują nowoczesne, dokładniejsze technologie.

Kto może obsługiwać skaner?

Wszelkie funkcje i moduły urządzeń mogą zostać wykorzystane jedynie wtedy, gdy obsługa nowoczesnego urządzenia jest opanowana.

szkolenia stomatologiczne

Nauka obsługi skanera diagnostycznego wymaga czasu. Intuicyjne menu oprogramowania to wciąż nowa technologia, która nie jest stosowana we wszystkich gabinetach.

✔️ Jak więc nauczyć się obsługiwać skaner poprawnie?
✔️ Czy warto wziąć udział w szkoleniu dedykowanym stomatologom i personelowi medycznemu?

Skaner stomatologiczny i jego zastosowanie

Skanery stomatologiczne odgrywają kluczową rolę w protetyce i ortodoncji. Dzięki wymiennym końcówkom, skanery te mogą być używane zarówno u dorosłych, jak i dzieci, co zwiększa ich wszechstronność​. Oba typy końcówek można sterylizować w autoklawie.

Precyzyjne wyniki uzyskane za pomoca skanera

Wycisk cyfrowy a tradycyjny

Skanowanie to proces bezbolesny i bardzo dokładny w przeciwieństwie do stosowania wycisków tradycyjnych. Pacjent nie jest narażony na duży dyskomfort, a konieczność powtarzania badania jest praktycznie wyeliminowana.

ikonka cytat

Narzędzie diagnostyczne jakim jest skaner, może znaleźć się w każdym nowoczesnym gabinecie. Jego zastosowanie znacząco podnosi standardy opieki nad pacjentem, skracając czas wizyt i zwiększając efektywność pracy stomatologa​.

Szkolenia CAD CAM dla stomatologów

Stomatologia, jako jedna z dynamicznie rozwijających się branż, wymaga od lekarzy, asystentek i techników nieustannej nauki. Stałe poszerzanie wiedzy teoretycznej i praktycznej pozwala obsługiwać coraz to nowsze urządzenia wchodzące na rynek. Poza tym, w ciągu ostatnich lat, wzrosła również świadomość pacjentów, przez co wymagania rosną z obu stron. 

CAD CAM drukarka myjka i lampa

CAD CAM to technologia pozwalająca na wykonanie bardziej profesjonalnych badań dzięki zastosowaniu skanerów (w tym skanera twarzy), drukarek 3D i dodatkowych przyrządów takich jak myjka czy lampa utwardzająca. Dzięki nim, cały proces leczenia ortodontycznego, protetycznego i implantologicznego, odbywa się w jednym gabinecie. Tym bardziej warto pogłębiać swoją wiedzę, by móc obsługiwać wszystkie urządzenia szybko i sprawnie. 

Szkolenia z obsługi skanera z Optident

W zależności od aktualnego wyposażenia gabinetu oraz indywidualnych umiejętności personelu medycznego, szkolenie może dotyczyć m.in:

  • technik skanowania i obsługi oprogramowania,
  • zastosowania skanera wewnątrzustnego w ortodoncji,
  • praktycznego stosowania skanów 2D i 3D.

Indywidualny kurs praktyczny 2D/3D

Podczas indywidualnego kursu praktycznego uczestnicy zdobywają wiedzę na temat zastosowania skanera, obejmującą techniki wykonywania skanów 2D i 3D.

Szkolenie koncentruje się na analizie błędów i poprawie jakości skanów, zapewniając pełny protokół skanowania od przyjęcia pacjenta do omówienia wyników. Kurs ma na celu poprawę umiejętności praktycznych uczestników w codziennej pracy z nowoczesnymi technologiami skanowania.

Ortodoncja, cefalometria i skaner wewnątrzustny

Szkolenie z zakresu ortodoncji i cefalometrii obejmuje zastosowani skanera w ortodoncji, techniki skanowania oraz unikanie błędów. Uczestnicy uczą się cyfrowego algorytmu pracy w ortodoncji oraz komunikacji między lekarzem a technikiem.

Program szkolenia zawiera tworzenie modeli ortodontycznych, raportów oraz analizę ortodontyczną modeli cyfrowych, co umożliwia precyzyjne planowanie i monitorowanie leczenia ortodontycznego.

Warsztaty ze skanowania i obsługi oprogramowania

Warsztaty teoretyczne i praktyczne zawierają kompleksowe szkolenie w zakresie skanowania i tworzenia modeli cyfrowych. Uczestnicy uczą się obsługi oprogramowania do analizy i wizualizacji efektów leczenia, co zwiększa efektywność pracy. Szkolenie skupia się na sekwencji praktycznych czynności, niezbędnych do szybkiego i dokładnego skanowania. To zapewnia uczestnikom umiejętności potrzebne do efektywnego korzystania z nowoczesnych technologii w praktyce dentystycznej.

Oprogramowanie CAD CAM

Oprogramowanie skanerów jest intuicyjne i kompatybilne z innymi urządzeniami w gabinecie. Eliminuje to konieczność zgrywania danych na płyty i odsyłania pacjentów do zewnętrznych laboratoriów, co wpływa na skrócenie czasu leczenia. 

ikonka cytat

Skaner jest zazwyczaj używany w połączeniu z drukarką stomatologiczną 3D, myjką ultradźwiękową, lampą polimeryzacyjną i wysokiej jakości żywicami, co razem daje wszechstronne narzędzia w nowoczesnej stomatologii.

Dlaczego warto zainwestować w szkolenie specjalistyczne?

Szkolenie się w zakresie obsługi skanera wewnątrzustnego oraz powiązanych technologii jest niezwykle ważne. Dzięki temu możemy nie tylko podnieść standard leczenia w naszym gabinecie, ale także dokładnie poznać wszystkie funkcje skanera, aby jak najlepiej służyć naszym pacjentom i nie narażać ich na żadne ryzyko.

Warto inwestować w wiedzę i umiejętności, aby w pełni wykorzystać potencjał tych nowoczesnych urządzeń i sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów.

3 skanery wewnatrzustne banner

Korzyści dla stomatologów

Rozwinięcie swoich umiejętności przekłada się na możliwość świadczenia nowych usług, coraz bardziej pożądanych na rynku dentystycznym.

Dzięki regularnemu odbywaniu szkoleń i nieustannemu kształceniu się, jesteśmy odbierani przez pacjentów jako niekwestionowani profesjonaliści. Daje nam to możliwość świadczenia szerszej oferty i poszerzania grona zaufanych pacjentów. 

Szkolenia stomatologia jak wykorzystac potencjal skanera wewnatrzustnego Formularz kontaktowy

Korzyści dla pacjentów

Pacjenci zyskują dostęp do usług dentystycznych najwyższej jakości, wynikających z zaawansowanych technologii, które umożliwiają precyzyjne diagnozy i dokładne odwzorowanie anatomiczne.

Skrócenie czasu wizyt, osiągane dzięki szybkim i bezbolesnym skanom, znacząco podnosi komfort leczenia. Ponadto, możliwość wizualizacji planu leczenia w formie cyfrowej umożliwia pacjentom lepsze zrozumienie proponowanych działań terapeutycznych, co buduje ich zaufanie do lekarza. 

Warto dodać, że to wszystko wpływa również na decyzyjność pacjenta. Widząc wizualizację stanu jamy ustnej oraz jej stan po zakończeniu leczenia, pacjent dokładnie rozumie problemy dotyczące swojego uzębienia i rozwiązania, jakie oferuje dentysta.

Zaawansowane technologie pozwalają również na bardziej precyzyjne i spersonalizowane podejście do leczenia, co skutkuje lepszymi rezultatami zdrowotnymi oraz wyższą satysfakcją pacjentów.

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ją ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.